Eko Denge Enerji Yatırımları ve Tarım Teknolojileri A.Ş. 1985 yılı kuruluşlu Akal-Arıtan grup şirketlerinin bir üyesidir. Türkiye’deki sanayinin gelişimine paralel olarak büyüyen grubumuz özellikle arıtma ve susuzlaştırma projeleri, endüstriyel otomasyon ve yazılım hizmetleri, Petrokimya, madencilik ve benzer sektörlerde üretim hatlarına özel akışkan transferi uygulamaları ve raylı sistemler için özel projeler gibi konularında projelendirme, imalat ve müteahhitlik hizmet vermektedir.

tarım genel resimTürkiyenin tarım ve hayvancılık konusundaki atılımları, hayvan çiftliklerinde ve tarım arazilerinde gelişmiş ülkeler standardında teknolojik ürün ve mekanizasyonların kullanımı ihtiyacını doğurmuştur. 2008 yılından itibaren bu ihtiyaca odaklanan grubumuz, hayvan çiftliklerinde gübre yönetim sistemleri, tarımsal arazilerde organik gübreleme metodları ve Biyogaz tesislerinde gübre ve biyomas hazırlamaya yönelik ekipman temini ve kurulum hizmetleri vermeye başlamıştır. 2012 yılı itibari ile bu hizmetleri Eko Denge A.Ş. adı atlında yürütmeye başlamıştır.

Ülkemizdeki çiftlik ve arazilerin yapılarını dikkate alarak kullanım alanına özel ekipmanların tasarımı, imalatı, kurulumu ile danışmanlık ve bakım servis hizmetleri, İstanbul ve Bursa illerindeki mühendis kadromuz tarafından yürütülmektedir.